ევგენი მიქელაძის სახელობისქ. თბილისის
ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

ევგენი მიქელაძე

გამოჩენილი ქართველი დირიჟორი. მისმა მოღვაწეობამ წარუშლელი კვალი დატოვა ქართული მუსიკალური ხელოვნების ისტორიაში, ეროვნული საორკესტრო შემსრულებლობის ჩამოყალიბებასა და განვითარებაში ...

Sruliad Naxva

 ნოდარ ანდღულაძს საახელობის ახალგაზრდა ვოკალისტთა ეროვნული კონკურსი

ნოდარ ანდღულაძს საახელობის ახალგაზრდა ვოკალისტთა ეროვნული კონკურსის დამფუძნებლები არიან:


ევგენი მიქელაძის სახელობის ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი
                                          და 
                               ასოციაცია “ლირა”

კონკურსი ტარდება საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს მხარდაჭერით.

ნოდარ ანდღულაძს საახელობის ახალგაზრდა ვოკალისტთა პირველი ეროვნული კონკურსი ჩატარდა 2014 წელს.

კონკურსის დირექციის მისამართი:

თბილისი, ბარნოვის ქ. #54

ტელ: 2 22 19 47;
მობ: 574 14 48 84

ელ. ფოსტა: mikeladzecms@yahoo.com

კონკურსის ჩატარების პირობები

ნოდარ ანდღულაძს საახელობის ახალგაზრდა ვოკალისტთა ეროვნული კონკურსი ტარდება 2 წელიწადში ერთხელ.
კონკურსი ტარდება 2 ტურად _ რეგიონალური და ფინალური
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია საქართველოში მცხოვრებ ნებისმიერ ახალგაზრდა ვოკალისტს ასაკობრივი კატეგორიების შესაბამისად:
A ჯგუფი 8-12 წელი
B ჯგუფი 13-17 წელი
C ჯგუფი 18-23 წელი
ნ. ანდღულაძის სახელობის ვოკალისტთა პირველი ეროვნული კონკურსის პირველი ტური ჩატარდება რეგიონების მიხედვით:
04.04.2014 – კახეთი, ქ. თელავი
06.04.2014 – შიდა ქართლი, ქ. გორი
07.04.2014 – იმერეთი, ქ. ქუთაისი
08.04..2014_ აჭარა, ქ.ბათუმი
10.04.2013– თბილისი, ე. მიქელაძის სახ. ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

მეორე ტური

12.04.2014 - თბილისი, ე. მიქელაძის სახ. ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

გალა კონცერტი
თიბისი ბანკის სააქტო დარბაზი

კონკურსის ყველა ტური საჯაროა
პროგრამები სრულდება ზეპირად.
ნაწარმოების შესრულების ხანგრძლიობა არ უნდა არემატებოდეს დადგენილ ქრონომეტრაჟს.
ფინალურ ტურში თითოეული კატეგორიიდან დაიშვება 50% კონკურსანტებისა.
ფინალურ ტურში მონაწილეთა გამოსვლას წყვეტს კენჭისყრა.
ყველა მონაწილე ვალდებულია დაესწროს კენჭსყრას, რომელიც ჩატარდება საფინალო ტურის წინ.
კონკურსის სამივე ადგილის მფლობელს მიენიჭება ლაურეატის წოდება და გადაეცემათ დიპლომები და ფულადი პრემიები.
კონკურსში გამოვლენილ საუკეთესო ახალგაზრდა შემსრულებელს მიენიჭება გრან–პრი და დაჯილდოვდება სპეციალური პრიზით და ფულადი პრემიით.
ფინალში მონაწილე ყველა შემსრულებელი დაჯილდოვდება დიპლომით.
კონკურსის ყველა გამარჯვებული ვალდებულია დაესწროს დაჯილდოვების ცერემონიალს.
კონკურსში გამარჯვებულები მონაწილეობას მიირებენ გალა– კონცერტში (ანაზღაურების გარეშე).

ჟიური
კონკურსის ჟიურის უფლება აქვს არ გასცეს ყველა პრემია, გაყოს პრემიები.
ჟიურის გადაწყვეტილება საბოლოოა და გადახედვას არ ექვემდებარება.
ჟიურის წევრებს უფლება არ აქვთ მონაწილეობა მიიღონ თავისი მოსწავლეების შეფასებაში.

მონაწილეთა მიღების პირობები

მონაწილეები თვითონ ფარავენ მგზავრობის და საცხოვრებილ ხარჯებს.

კონკურსში მონაწილეობისათვის საჭიროა

ანკეტა – განაცხადი;
დაბადების მოწმობის ასლი;
შემოქმედებითი ავტობიოგრაფია (სხვა კონკურსების დიპლომების ასლის დანართით);
2 ფერადი ფოტოსურათი 3/4 სმ.

განაცხადის შემოტანის ბო;ო ვადაა 2014 წლის 15 თებერვალი.
დამატებითი უნფორმაციისატვის მიმართეთ კონკურსის დირექცია.

პ რ ე მ ი ე ბ ი

AA ჯგუფი B ჯგუფი

I პრემია 150 ლარი I პრემია 200 ლარი
II პრემია 100 ლარი II პრემია 150 ლარი
III პრემია 50 ლარი III პრემია 100 ლარი

C ჯგუფი

I პრემია 300 ლარი
II პრემია 250 ლარი
III პრემია 200 ლარი

კონკურსში გამოვლენილ საუკეთესო შემსრულებელს გადაეცემა ნოდატ ანდღულაძის სახელობის სპეციალური პრიზი და ფულადი პრემია – 400 ლარი.

პ რ ო გ რ ა მ ა
AA ჯგუფი (8–12 წელი)

I turi
ორი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი)

II turi
ორი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი, ერთი შეიძლება
განმეორდეს პირველი ტურიდან).

B ჯგუფი (13–17 წელი)

I ტური
1. ერთი არია.
2. ერთი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი)

II ტური
1. ერთი არია.
2. ერთი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი)

C ჯგუფი (18–23 წელი)

I turi

1. ერთი ძველებური არია.
2. ერთი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი)

II ტური

1. ერთი არია.
2. ერთი ნაწარმოები (თავისუფალი არჩევანი, სასურველია ერთი იყოს ქართველი კომპოზიტორის ნაწარმოები).

ნოდარ ანდღულაძის ახალგაზრდა ვოკალისტთა პირველი ეროვნული კონკურსის               

                                          გამარჯვებულები გახდნენ:

 

                                                   A ჯგუფი 

1 ადგილი            ფხალაძე ირაკლი (ჭიათურა)

                                             კუჭავა მარიამი ( ქუთაისი)

2 ადგილი            მამულაშვილი მიხეილი (თელავი)

                                             ოდილაძე თამარი (ქუთაისი)                   

3 ადგილი            კვირკვია ანა  (3 კლ.), პედ ზაირა ხელაია

 

                                           B ჯგუფი 

          1 ადგილი        ხუხუშვილი ალეკო (თბილისი, აფხაზეთის სკოლა)

2 ადგილი        გოთოშია ნინო          (7 კლ.) პედ. კარიაული

          2 ადგილი       ივანიშვილი ნათია   (9 კლ), პედ. სარვაზიშვილი

          2 ადგილი       გუგეშაშვილი მარიამი (9 კლ.) პედ. ზაირა ხელაია

 

                                             C ჯგუფი 

         1 ადგილი        საგანელიძე ბაია       (12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

         1 ადგილი       გიორგი ბეროშვილი   (12 კლ.) პედ. ნაჭყებია

         2 ადგილი       შახდინაროვა მარინა (12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

         2 ადგილი       გვენეტაძე ლევანი     (12 კლ.)  პედ. წიკლაური

         2 ადგილი      ცქვიტინიძე ნატალია (ბათუმი)

         3 ადგილი       ნათობიძე მარიამი     (9 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

         3 ადგილი       შახნაზარიანი ჰოვანეს   (12 კლ.) პედ.არჩვაძე

         3 ადგილი       ღოღობერიძე თინათინი (12 კლ.)  პედ. კარიაული

                

                              გრან პრი – სტურია გიორგი (ქუთაისის სასწავლებელი)

 

                 კონკურსში სასწავლებლიდან გაიმარჯვა შემდეგმა მოსწავლეებმა:

 

        A ჯგუფი   3 ადგილი          კვირკვია ანა  (3 კლ.), პედ ზაირა ხელაია 

B ჯგუფი  2 ადგილი       გოთოშია ნინო (7 კლ.) პედ. კარიაული

                 2 ადგილი       ივანიშვილი ნათია (9 კლ), პედ. სარვაზიშვილი

                 2 ადგილი       გუგეშაშვილი მარიამი (9 კლ.) პედ. ზაირა ხელაია

C ჯგუფი  1 ადგილი       საგანელიძე ბაია (12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                 1 ადგილი       გიორგი ბეროშვილი (12 კლ.) პედ. ნაჭყებია

                 2 ადგილი       შახდინაროვა მარინა (12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                 2 ადგილი       გვენეტაძე ლევანი (12 კლ.)  პედ. წიკლაური

                 3 ადგილი       ნათობიძე მარიამი (9 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                  3 ადგილი       შხნაზარიანი ჰოვანეს (12 კლ.) პედ.არჩვაძე

                  3 ადგილი       ღოღობერიძე თინათინი (12 კლ.)  პედ. კარიაული