ევგენი მიქელაძის სახელობისქ. თბილისის
ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

ევგენი მიქელაძე

გამოჩენილი ქართველი დირიჟორი. მისმა მოღვაწეობამ წარუშლელი კვალი დატოვა ქართული მუსიკალური ხელოვნების ისტორიაში, ეროვნული საორკესტრო შემსრულებლობის ჩამოყალიბებასა და განვითარებაში ...

Sruliad Naxva

ნოდარ ანდღულაძის სახ. ახალგაზრდა შემსრულებელთა  საერთაშორისო კონკურსი

           კონკურსი ჩატარდა 2017 წლის 14–18 მარტს

კონკურსის დამფუძნებლები არიან

ე. მიქელაძის სახ. ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

და

ასოციაცია „ლირა“

 

კონკურსი ჩატარდა 2 ტურად. ორივე ტურის მოსმენები გაიმართა ე. მიქელაძის სახ. ცენტრალურსამუსიკო სასწავლებლის დარბაზში.

კონკურსში მონაწილეობდა 80 კონკურსანტი საქართველოდან, ლიტვიდან, სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან. კონკურსში  მონაწილებდნენ იყვნენ 4 ასაკობრივ კატეგორიის მიხედვით:

1 კატ – 8–12 წ. 2 კატ. –1317 წ. 3 კატ. – 18–21 წ.  4 კატ. –22–25 წ .

კონკურსის ჟიური შედგებოდა როგორც ქართველი ასევე  ჩამოსული ცნობილი პედაგოგებისა და მომღერლებისაგან:

ჟიურის თავმჯდომარე  – ალა სიმონიშვილი , ოზიმოს მუს.კადემიის პროფ.(იტალია)

წევრები: სასწავლებლის ვოკალური განყოფილების გამგე, კონსერვატორიის  ასოც.პროფ. ანა ჩიხლაძე, პროფ. გულიკო კარიაული,  სასწავლებლის პედაგოგი თამარ სარვაზიშვილი, ლიტვის მუს.აკადემიის პროფ.ირენე ლურეშიენე და სომხეთის ტენორთა ასოციაციის პრეზიდენტი – კარენ ზოგრაბიანი.

კონკურსში გაიმარჯვეს შემდეგმა მონაწილეებმა:  

გრან-პრი   -  ალოიანი  მარიამი (სომხეთი)

                                 

  I   ადგილი

  კატეგორია  A                            

1.ასმანგულიანი   არტიომი   /სომხეთი/               

2.ბერიშვილი  ბაია                    

3.ხომასურიძე   ზურაბი     

4.გადილია  მარიამი
                                                     

B   კატეგორია       

1.გაბუნია  მაია
                                                                    

C   კატეგორია

1.პაპინაშვილი       ქეთევანი

2.დრეიერიტე  მილდა   /ლიტვა/                     

3.ტაგიზადე  მაჰირი      /აზერბაიჯანი/                     

 D    კატეგორია

1. ნათობიძე   მარიამი                                  

2.ანდრეასიანი  ოვანესი   /სომხეთი/              

                                 

     II   ადგილი

   A    კატეგორია                     

1.დარციმელია   ანნა                   

2.სადუნიშვილი   ალექსანდრე     

3.ტყემალაძე  გიორგი        

4.კვირკვია  ანა 

                  

B   კატეგორია       

1.ჭიქავა  ავთანდილი                    

 

C   კატეგორია

1.ივანიაშვილი      ნათია                            

2.მელაშვილი   თამარი                   

3. ვოლოდკოვიჩ   ეველინა     /ლიტვა/      

4.ცინცაძე  მარგარიტა                                        

5.კარაპრტიანი  ოვანესი  / სომხეთი/

                                                                                

  D    კატეგორია                                          

1.კირაკოსოვი  თამარი          

2.ტარულიტე  ევა   / ლიტვა/              

3.დავტიანი  არუსაკ  /სომხეთი/     

 

  III   ადგილი

  A   კატეგორია                                                          

1.ნარიმანიძე      მარიამი        

2.ტასაშვილი  გიორგი        

 

B   კატეგორია             

1. მამასახლისი   ელენე

                                                            

C   კატეგორია

1.გურგენიძე    ერეკლე                                                  

2.იკოშვილი  მარიამი

3.მეცხვარიშვილი  სოფო                           

4.ფერაძე    პაპუნა       

                      

 D    კატეგორია       

1.ნაყეური  ზურაბი                            

2.თაბუკაშვილი  ლევანი       

3.სმოლიჩ  იულია  / ლიტვა/              

4. ბერიშვილი  გიორგი

  დიპლომანტები

B   კატეგორია       

1.მამასახლისი  ელენე

2.მეფარიშვილი  ნუცა

3.ფალავანდიშვილი  ანა

 

C   კატეგორია

1.ჯიშკარიანი    მარიამი

2.ბერძენიშვილი  ეთერი

3.ზოიძე  ნათია


კონკურსის დებულება : http://docdro.id/bYMcS5q

განაცხადი:  http://docdro.id/USy5rFW