დირექტორის მოადგილე  – თინათინ ღვინერია
1973 წელს, ვ. სარაჯიშვილის სახელობის თბილისის სახ. კონსერვატორია, ფორტეპიანოს სპეციალობით, პროფესორ გულნარა ქავთარაძესთან.
1973 – 1995 წლებში მუშაობდა ვ. სარაჯიშვილის სახელობის თბილისის სახ. კონსერვატორიაში:
1973 –1980 კითხულობდა სალექციო კურსებს: „საფორტეპიანო ხელოვნების ისტორია“, ფორტეპიანოზე დაკვრის მეთოდიკა“, ხელმძღვანელობდა „პედაგოგიური პრაქტიკის“ კლასს.
1980 –1995 მუშაობდა ესთეტიკისა და ხელოვნებათმცოდნეობის კათედრაზე, ჯერ უმცროს, ხოლო 1989 წლიდან, უფროს მეცნიერთანამშრომლად.
1991 – დღემდე არის ე. მიქელაძის სახ . ცენტრალურ სამუსიკო სასწავლებლის დირექტორის მოადგილე  და საფორტეპიანო კლასის პედაგოგი.
(1991-2006 – ე. მიქელაძის სახ. საკრავიერი ხელოვნების კოლეჯი; 2006 –დღემდე –  ე. მიქელაძის სახ. ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი).
1992 – 2006 ე. მიქელაძის სახ. საკრავიერი ხელოვნების კოლეჯში საფორტეპიანო განყოფილების სტუდენტებისათვის კითხულობდა სალექციო კურსებს "საფორტეპიანო ხელოვნების ისტორია“, "ფორტეპიანოზე დაკვრის მეთოდიკა“, მიყავდა საგანი „პედაგოგიური პრაქტიკა“ .
არის 70–ზე მეტი პუბლიკაციის ავტორი მათ შორის სამეცნიერო შრომების, სტატიების, რომლებიც გამოცემულია სხვადასხვა ჟურნალ–გაზეთებში ქართულ, რუსულ და ინგლისურ ენებზე.
როგორც საფორტეპიანო კლასის პედაგოგი დაჯილდოებულია "დამსახურებული მასწავლებლის" წოდებით. მის მოსწავლეთა შორის არიან რესპუბლიკური და საერთაშორისო კონკურსების ლაურეატები.

Tinatin Gvineria, Deputy Director
In 1968, she graduated form Z. Paliashvili Central Music School for “Gifted Students” and since 1973 she was enrolled in V. Sarajishvili Tbilisi State Conservatory in Piano Class under prof. Gulnara Kavtaradze
1973 – 1995 She worked in V. Sarajishvili Tbilisi State Conservatory:
During 1973 –1980 red lectures “History of Piano Music”, “Methodology of Piano Performance” and “Teaching Practice”
1980 –1995 Worked as Junior Scientist Specialist at Esthetic and Art Sciences Division of Tbilisi State Conservatory and since 1989 she became its Senior Specialist.
Since 1991, She is Deputy Director of E, Mikeladze Central Music School and teacher of Piano Class
(1991-2006, in E. Mikeladze Music College and since 2006 in E. MikeladzeCentralMusicSchool)
1992– 2006 She red lectures in E. Mikeladze Tbilisi Music College in “History of Piano Music, “Methodology of Piano Performance”, “Teaching Practice”.
Chairman, History of Piano Performance Art, Teaching Practice
Ph.D. in Art Studies, Methods of Teaching Teaching Practice, Methods of Teaching
She is author of more than 70 scientific works including articles, scientific publications which was published in number of magazines, with the title of Honored Teacher of Georgia. Her students are laureates of Georgian and International competitions.
She is the author of the monograph “Piano Music for the Left Hand. History. Theory. Performance.” The book was first published in Tbilisi, 2017, in Russian, by the publishing house “Triada”, 286 pages. It was reprinted in St. Petersburg by the publishing house “Planeta muzyki” in 2020 and 2021. The monograph is deposited in the Library of Congress in Washington.
As a piano class teacher (pedagogue) she was awarded the title of "Honored Teacher." Among her students are laureates of republican and international competitions. She has received international competition awards “for achievements in pedagogical activities”.