ევგენი მიქელაძის სახელობისქ. თბილისის
ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებელი

ევგენი მიქელაძე

გამოჩენილი ქართველი დირიჟორი. მისმა მოღვაწეობამ წარუშლელი კვალი დატოვა ქართული მუსიკალური ხელოვნების ისტორიაში, ეროვნული საორკესტრო შემსრულებლობის ჩამოყალიბებასა და განვითარებაში ...

Sruliad Naxva

ნოდარ ანდღულაძის ახალგაზრდა ვოკალისტთა პირველი ეროვნული კონკურსის გამარჯვებულები გახდნენ:

                                            A ჯგუფი 

1 ადგილი - ფხალაძე ირაკლი (ჭიათურა), კუჭავა მარიამი ( ქუთაისი);

2 ადგილი - მამულაშვილი მიხეილი (თელავი), ოდილაძე თამარი (ქუთაისი);                   

3 ადგილი - კვირკვია ანა  (მე-3 კლ.), პედ ზაირა ხელაია.

 

                                           B ჯგუფი 

1 ადგილი - ხუხუშვილი ალეკო (თბილისი, აფხაზეთის სკოლა);

2 ადგილი - გოთოშია ნინო (მე-7 კლ.) პედ. კარიაული;

2 ადგილი - ივანიშვილი ნათია  (მე-9 კლ), პედ. სარვაზიშვილი;

2 ადგილი - გუგეშაშვილი მარიამი (9 კლ.) პედ. ზაირა ხელაია.

                                         

                                           C ჯგუფი 

1 ადგილი - საგანელიძე ბაია (მე-12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი;

1 ადგილი - გიორგი ბეროშვილი (მე-12 კლ.) პედ. ნაჭყებია;

2 ადგილი - შახდინაროვა მარინა (მე-12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი;

2 ადგილი - გვენეტაძე ლევანი (მე-12 კლ.) პედ. წიკლაური;

2 ადგილი - ცქვიტინიძე ნატალია (ბათუმი);

3 ადგილი - ნათობიძე მარიამი (მე-9 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი;

3 ადგილი - შახნაზარიანი ჰოვანეს (მე-12 კლ.) პედ.არჩვაძე;

3 ადგილი - ღოღობერიძე თინათინი (მე-12 კლ.)  პედ. კარიაული.

                

              გრან პრი – სტურია გიორგი (ქუთაისის სასწავლებელი)

 

         კონკურსში გაიმარჯვა სასწავლებლის  შემდეგმა მოსწავლეებმა:

A ჯგუფი: 3 ადგილი - კვირკვია ანა  (მე-3 კლ.), პედ ზაირა ხელაია; 

B ჯგუფი: 2 ადგილი - გოთოშია ნინო (მე-7 კლ.) პედ. კარიაული

                 2 ადგილი - ივანიშვილი ნათია (მე-9 კლ), პედ. სარვაზიშვილი

                 2 ადგილი - გუგეშაშვილი მარიამი (მე-9 კლ.) პედ. ზაირა ხელაია

C ჯგუფი: 1 ადგილი - საგანელიძე ბაია (მე-12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                 1 ადგილი - გიორგი ბეროშვილი (მე-12 კლ.) პედ. ნაჭყებია

                 2 ადგილი - შახდინაროვა მარინა (მე-12 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                 2 ადგილი - გვენეტაძე ლევანი (მე-12 კლ.)  პედ. წიკლაური

                 3 ადგილი - ნათობიძე მარიამი (მე-9 კლ.) პედ. სარვაზიშვილი

                  3 ადგილი -შხნაზარიანი ჰოვანეს (მე-12 კლ.) პედ.არჩვაძე

                  3 ადგილი -ღოღობერიძე თინათინი (მე-12 კლ.)  პედ. კარიაული