ხალხური მუსიკის გუნდი
ევგენი მიქელაძის სახელობის ხალხური მუსიკის გუნდი, რომელსაც ხელმძღვანელობს ქორმაისტერი ბადრი ჯიმშეილეიშვილი, დაკომპლექტებულია სასწავლებლის საფორტეპიანო და საორკესტრო განყოფილებების მოსწავლეებით, თუმცა თავისი პოპულარობის გამო ასევე იზიდავს ხალხური მუსიკის მოყვარულ სხვა მოზარდებსაც.
თავად გუნდის ქორმაისტერს ბადრი ჯიმშელეიშვილს გუნდებთან მუშაობის დიდი გამოცდილება აქვს. იგი არის წმინდა პანტელეიმონ მკურნალის სახელობის ტაძრის რეგენტი, რომლის მგალობელთა გუნდი წარმატებით მონაწილეობს საერთაშორისო საგუნდო მუსიკის ფესტივალებში და ასევე მართავს კონცერტებს ინგლისში, გერმანიაში, პოლონეთში, კანადაში, აშშ, ისრაელში და მსოფლიოს სხვა ქვეყნებში.
ევგენი მიქელაძის სახელობის ხალხური მუსიკის გუნდმა დიდ წარმატებას მიაღწია 2012 წლის ივლისში სან–ფრანცისკოში გამართულ საგუნდო მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალზე „ოქროს კარიბჭე“, სადაც მოიპოვა განსაკუთრებული პრიზი „მსოფლიო მეკვიდრეობაში შეტანილი წვლილისათვის“ და სერთიფიკატი „კულტურული გაცვლისა და საერთშორისო მეგობრობისათვის“. გუნდმა ამერიკაში ქართული სიმღერები და საგალობლები შეასრულა ოთხ ძირითად და ერთ რიგგარეშე კონცერტზე. ჟიური და მსმენელი აღფრთოვანებული დარჩა ქართული სიმღერების უნიკალური მრავალხმიანობით, განსხვავებულობით. სწორედ ამიტომ, ფესტივალის ორგანიზატორების მხარდაჭერით სასწავლებლის გუნდზე გადაიღეს დოკუმენტური ფილმი „საქართველოს პერსპექტივა“, რომლის ჩვენება გაიმართა თბილისში 2013 წლის 3 ივლისს საქართველოს ეროვნული ბიბლიოთეკის სააქტო დარბაზში.
2013 წელს გუნდმა მონაწილეობა მიიღო აიდაჰოს საერთაშორისო საგუნდო ფეატივალსა (აშშ) და რომის ფოლკლორულ ფესტივალში.
2014 წლის 27 ივლისიდან 1 აგვისტომდე სასწავლებლის გუნდი მონაწილეობდა ავსტრიაში, ქ. ვენაში გამართულ საგუნდო მუსიკის ფესტივალში „მსოფლიოში მშვიდობისათვის“. ფესტივალის ფარგლებში კონცერტები და გამოსვლები მოეწყო ვენის ცენტრალურ საკონცერტო დარბაზ "მუზიკვერეინში" (იგივე ოქროს დარბაზი), ავსტრიის პარლამენტში, წმ. სტეფანეს ტაძარსა და გაეროს ვენის შტაბ-ბინაში. ანსამბლი დაჯილდოვდა 2 პრიზით:
- "მშვიდობის ანგელოზი" და სერთიფიკატი ფესტივალში წარმატებული მონაწილეობისათვის – ორგანიზატორებისაგან;
- სპეციალური პრიზი – გაერთიანებული ერების ორგანიზაციისაგან.
2015 წლის 2-5 მარტს სასწავლებლის ხალხური მუსიკის გუნდი ბადრი ჯიმშელეიშვილის ხელმძღვანელობით გაემგზავრა ჩეხეთში, ქ. პრაღაში, საგუნდო მუსიკის ფესტივალზე მონაწილეობის მისაღებად. გუნდმა კონცერტები გამართა პრაღაში, ბუშტეჰრადსა და ლიდიცეში. გუნდის გამოსვლებმა დიდი წარმატებით ჩაიარა.
2016 წელს გაიმართა საკონცერტო ტურნეები ნორვეგიასა და ლატვიაში. ამავე წლის ივლისში მოეწყო ერთთვიანი ტური აშშ-ში: გუნდი წარმატებით გამოვიდა ორ საგუნდო ფესტივალზე კოლორადოსა და მონტანაში და გამართა სოლო კონცერტები სხვადასხვა ქალაქში.
2017 წელს გუნდმა მონაწილეობა მიიღო ეკატერინბურგში გამართულ საერთაშორისო ფესტივალში - „დედამიწა - ჩვენი საერთო სახლი“, სადაც დაჯილდოვდა მე-2 ადგილისა და მაყურებლის სიმპატიის სერთიფიკატებით.
2018 წლის ზაფხულში კვლავ მოეწყო 1-თვიანი ტური აშშ-ში. გუნდმა მონაწილეობა მიიღო ორ საერთაშრისო საგუნდო ფესტივალში კოლორადოსა და კალიფორნიაში და გამართა სოლო კონცერტები დენვერში, ლიტლტონში, ფინიქსში, ფლორენსში, ბერკლში, ოკლენდში, სან-ფრანცისკოში, გუალალასა და ლოს-ანჯელესში. ამავდროულად, ტურის ფარგლებში მოეწყო შეხვედრები ქართულ სათვისტომოსთან სან-ფრანცისკოსა და ლოს-ანჯელესში, ხოლო არიზონას სახელმწიფო უნივერსიტეტში კონცერტის ფარგლებში მოეწყო ქართული ანბანის პრეზენტაცია. აღსანიშნავია, რომ კალიფორნიაში, ფესტივალის კონკურსში გუნდი ოქროს სერთიფიკატით დაჯილდოვდა.
2019 16 მაისიდან 29 მაისამდე გუნდი იმყოფებოდა ბელარუსსა და პოლონეთში საერთაშორისო საგუნდო ფესტივალებზე: 16-21 მაისს მისკის ფესტივალში -"პაპარაც კვეტკა"- გუნდმა მოიპოვა ფესტივალის მარგალიტის წოდება, ხოლო ხელმძღვანელმა ბადრი ჯიმშელეიშვილმა საუკეთესო დირიჟორის ნომინაცია. 22-26 მაისს სოფოტის ფესტივალში "მუნდუს კანტატ" გუნდი დაჯილდოვდა ვერცხლის სერთიფიკატებით ხალხური და საეკლესიო მუსიკის კატეგორიებში და სპეციალური ფულადი პრიზით ეროვნული კულტურის პოპულარიზაციისათვის. 27 მაისს მინსკში გუნდმა საქართველოსა და ბელარუსის ჰიმნებით გახსნა საქართველოს საელჩოს ოფიციალური მიღება დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით და შეასრულა ხალხური სიმღერებიც.
23-30 ივლისს გუნდმა მონაწილეობა მიიღო მე-10 მსოფლიო მშვიდობის საგუნდო ფესტივალში. გამოსვლები შედგა გაეროს ვენის შტაბ-ბინაში, ოქროს დარბაზ - მუზიქვერაინში, ვენის საკონცერტო დარბაზ "Konzerthaus“-ში, ვენის უძველეს ეკლესიასა (St. Rupert's Church), ვენის მოხუცებულთა თავშესაფარსა და MuTh-ის საკონცერტო დარბაზში. ამასთან, ფესტივალის შემდგომ მოეწყო ქართულ სათვისტომოსთან შეხვედრა. აღსანიშნავია, რომ გუნდს ვენაში თან ახლდა ტელეკომპანია იმედის გადამღები ჯგუფი.
ევგენი მიქელაძის სახელობის ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებლის გუნდი აქტიურად მოღვაწეობს სამშობლოშიც და მართავს სხვადასხვა ღონისძიებას. მათ შორის მნიშვნელოვანია გუნდის მჭირდო თანამშრომლობა ჩეხეთის საელჩოსთანაც და საელჩოს მიერ ორგანიზებულ მიღებებსა თუ სხვა ღონისძიებებში აქტიური ჩართულობა.

Folk Music Choir of the School
Evgeni Mikeladze Folk Music Choir, leaded by Badri Jimsheleishvili, choirmaster, is composed by students of the piano and orchestra departments; however, its popularity attracts other folk music admirers as children outside of the school.
Badri Jimsheleishvili has rich experience of working with choirs. He is a regent of the Cathedra of Healer ST. Panteleimon, the choir of which successfully performs in the international choir music festivals. He had concerts in England, Germany, Poland, Canada, USS, Israel and other parts of the World.
Evngeni Mikeladze Folk Music Choir achieved notable success in July of 2012 in San Francisco at the International Festival of Choir Music “Golden Gate”, where it obtained special prize for “Global Heritage” and the certificate for “Cultural Exchange and International Friendship”. The interest towards the choir is confirmed by the documentary shot by American operator “Georgian Perspective” which was presented in the Concert Hall of the CulturalCenter “Muza” on 9th March, 2013.
In 2014, the choir participated in the World Peace Choral Choir Festival in Austria. Withing the festival the choir had performances in Austrian Parliament, United Nations Headquarters, Musikverain (Golden Hall), Muth Concert Hall, St. Stephens Cathedral. The choir and its members were awarded with "Angel of Peace" and certificates by the festival organizational committee and the United Nations.
2015 – The choir joined in Canti Veris Choral Festival in Prague and held solo concerts in the city of Bustehrad and Prague Senior House with support of the Embassy of the Czech Republic in Georgia.
2016 – The Choir held solo concerts in Oslo, Norway and Riga, Latvia by the invitations of the Embassies of Georgia in the Kingdome of Norway and Latvia. The performances were dedicated to the Independence Day of Georgia.
2016 – The choir organized a tour in the United States. Within the tour the choir participated in the International Choral Festival in Denver “Sing A Mile High”, held solo concerts in the cities of Bozeman and Helena and took part in the “International Choral Festival” in Missoula, Montana. At the same time the choir gave presentation of Georgian traditional music at University of Montana.
2017 – The choir took part in the international choral festival in Yekaterinburg – “The Earth is our common homme”. Within the competition the choir got the second place, as well as, became the audience's favorite performer.
2018 – The choir organized a month-tour in the United States. Choir members participated in the International Choral Festival in Denver - “Sing a Mile High”, held solo concerts in the cities of Littleton (Colorado), Phoenix and Florence (Arizona), Gualala and Los Angeles (California). Also, they took part in the Golden Gate International Choral Festival within which the choir performed in different cities of San Francisco Bay Area and was awarded by the golden certificates.
2019 - “Paparac Kvetka Choir Forum”, Minsk, Belarus (nomination of “Pearl”, nomination of “the best conductor” to the choir director), “Mundus Cantat International Choral Festival, Sopot, Poland (silver certificates, special financial prize for presenting national culture), Independence Day of Georgia in Minsk.
July 23-30 "World Peace Choral Festival", Vienna.  The festival events took place at the United Nations Headquarters in Vienna, Wiener Konzerthaus (opening ceremony), Musikverein Golden Hall (gala concert), MuTh Concert Hall, St. Rupert’s Church (the oldest church in Vienna). Moreover, the choir participated in the festival project called “Music Without Borders” and performed at senior house. After the festival the choir held a concert for local Georgians in Vienna.
The Choir is active in Georgia as well. It usually organizes different events and concerts. Moreover, the choir has cooperation with the Embassy of the Czech Republic in Georgia and usually takes part in receptions and other events organized by the Embassy.